Mağara Alegorisi

sarsici16

Üye
12 Haz 2022
5
5
5
Gaia halkının yüzyıllardır süregelen saldırılarından kaçmayı başarıp; derin mağaralara saklanan bir grup seçilmiş eklem bacaklı, her ay ritüellerini gerçekleştirmek için toplanır, ayın yükselmeye başladığı vakit aralarından en genci kurban edilir.
Bu ayine Kanlı ay ismini verirler.
Yapışkan ağlarla çevrili eski maden ocaklarını kendilerine mesken edinen bu yaratıklar, son ayinlerini gerçekleştirdiklerinden habersizdi.
Kurbanın kanının; dünyanın çekirdeğine kadar akmasıyla, gökyüzünün kırmızıya boyanması bir oldu. Sular çekildi ve yeryüzündeki bütün canlılar kaçışmaya başladı.
Yerin altından yükselen titreşimler, yeryüzüne kadar çatlakların oluşmasına yol açtı.
Bu seçilmiş eklembacaklıların en yaşlı ve bilge olanı, o günün geldiğini anlamıştı. O gün gelecek ve Sarsıcı Örümcek yeryüzüne çıkacak, işte o gün onun gücünün karşısında hiçbir beyaz adam duramayacak...

file.png

Hepimiz evden; bir 'Creeper' aramaya veya 'İskelet' aramaya çıkmışızdır. Kimi zaman iksir yapmak, kimi zamanda olta yapmak için 'Örümcek' aradığımız mutlaka olmuştur. Peki ya neden hiçbirimiz 'Mağara Örümceği' aramak için evden çıkmadık?
Mağara örümceklerinin; normal örümceklerden pek bir farkının olmaması sebebiyle, bu denememde mağara örümceklerini de önemli bir yaratık yapmayı amaçladım. Bu eskizimde; mağara örümceklerinden nadiren düşecek olan (örümcek bacakları ,örümcek gözleri, örümceğin zehir kesesi) eşyaların birleştirilmesiyle çağırabildiğimiz, Sarsıcı Örümcek patronunu tasarladım. Bu patronun katledilmesiyle elde edebileceğimiz eşya ise, kullanan kişiye ekstra avantajlar sağlıyor. Affınıza sığınarak: Oyun hakkında yeterli teknik bilgiye sahip olmadığım için; yaratığın canını, vuruş gücünü, verdiği eşyanın sağlayacağı avantajları ve bu tarz konuları kararlaştırmak için sizlerin yardımına ihtiyacım olacak. Tamamı ile bana ait, doğaçlama olarak yaptığım bu çalışma umarım hoşunuza gitmiştir, gelin birlikte geliştirelim ve üstüne bir şeyler ekleyelim, değerli yorumlarınızı esirgemeyin, sevgiler.
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png
8.png
spider.png

• Beğen
Tepkiler: rudde